10 kompetencji przyszłości – sprawdź, jakich umiejętności potrzebujemy w najbliższej przyszłości
Pandemia COVID-19 wpłynęła na każdy aspekt naszego życia, nie pozostanie bez konsekwencji dla rynku pracy. Według raportu „Przyszłość zatrudnienia” Światowego Forum Ekonomicznego opublikowanego pod koniec 2020 roku wynika, że połowa wszystkich pracowników na świecie będzie musiała się przekwalifikować już do 2025 roku. Sprawdź, jakie są najważniejsze kompetencje przyszłości. »
Dowiedź się, jak wykorzystać media społecznościowe w rekrutacji pracowników
Nowoczesne organizacje przekształciły sposób swojego działania – z tradycyjnych, czasochłonnych i nudnych operacji manualnych w cyfrowo połączone i usprawnione sieci. Najnowszym elementem tego procesu digitalizacji jest włączenie mediów społecznościowych do różnych obszarów działalności, takich jak marketing, reklama, komunikacja. Sprawdź, jak wykorzystać media społecznościowe w obszarze HR. »
Do których grup płacowych w świetle „ustawy podwyżkowej” należy zakwalifikować pielęgniarkę i rejestratorkę?
Do której grupy należy przypisać pielęgniarkę z wykształceniem na poziomie studiów I stopnia i specjalizację z pielęgniarstwa w ochronie zdrowia, pracująca w poradni medycyny pracy, w której wystarczy, by pracownik miał ukończony kurs kwalifikacyjny w dziedzinie ochrona zdrowia pracujących, rejestratorkę, który będzie pełniła funkcję asystenta medycznego oraz pracownika administracji? »
Jak od 1 lipca 2022 r. rozliczać umowy zlecenia i umowy o dzieło
Od 1 lipca 2022 r. najniższą stawką tabeli skali jest 12%, a nie 17%. Koszty uzyskania przychodów wynoszą 20% uzyskanego przychodu, z tym że koszty te oblicza się od przychodu pomniejszonego o potrącone przez płatnika w danym miesiącu składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na chorobowe, których podstawę wymiaru stanowi ten przychód. »
Jak wpłyną wyższe wynagrodzenia w ochronie zdrowia na funkcjonowanie Twojej placówki
Od 1 lipca obowiązuje nowa siatka płac dla medyków i pracowników personelu pomocniczego. Sprawdź, co się zmieniło w związku ze wzrostem najniższego wynagrodzenia zasadniczego w ochronie zdrowia i jak będą sfinansowane podwyżki. »
Jakie elementy musi zawierać umowa o pracę z Ukraińcem
W związku z wojną w Ukrainie wielu pracodawców szuka odpowiedzi na pytania kadrowe dotyczące zatrudniania cudzoziemców, m.in. obywateli Ukrainy. Zresztą już w ubiegłym roku największy wzrost w zatrudnieniu cudzoziemców dotyczył obywateli Ukrainy. Sprawdź m.in. co trzeba zapisać w umowie z cudzoziemcem. »
Pracownicze Plany Kapitałowe – sprawdź, jakie masz obowiązki, jako pracodawca
Możliwość wcześniejszego „zapisania” osoby zatrudnionej do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), ujednolicenie terminów wpłat i obowiązywania deklaracji składanych przez uczestników PPK to niektóre zmiany, które weszły w życie od 4 czerwca 2022 r. Sprawdź, co te przepisy oznaczają dla pracodawców. »
W jakim języku placówka medyczna powinna zawrzeć umowę z obywatelem Ukrainy
Placówka medyczna zamierza zatrudnić na podstawie umów o pracę dwóch obywateli Ukrainy. Poznaj wskazówki dotyczące zawierania z nimi umów o pracę. Dowiedz się, czy umowy mogą być zawarte w języku obcym, zrozumiałym dla pracowników z Ukrainy? »
Wskazówki, jak znaleźć idealnego kandydata do pracy
Znalezienie odpowiedniego kandydata do pracy zależy od tego, jak przygotujesz ogłoszenie rekrutacyjne. Jakie są najczęstsze elementy ogłoszeń o pracę? Czy kandydatom wystarczają informacje publikowane przez placówki medyczne? Co kandydat chciałby zobaczyć w ogłoszeniu, co skłoni go do aplikowania? »