Obowiązek szczepienia przeciwko COVID-19 – dylemat kierowników podmiotów
Nic tak nie podzieliło środowiska medycznego jak tzw. dodatki covidowe, a od 1 marca, w związku z wprowadzeniem obowiązku szczepień przeciwko COVID-19, spór rozciąga się na całe społeczeństwo. Nie każdy chce się szczepić, ale też nie na każdego został nałożony prawny obowiązek. Obligatoryjnie szczepienia dla medyków wydają się jak najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, ale ich wprowadzenie powinno być rozważne i umożliwiać zarządzającym podmiotami medycznymi podjęcie właściwych kroków na podstawie rozsądnych procedur. »
Pracownik będzie mógł wnioskować o zmianę warunków zatrudnienia
Nowe przepisy Kodeksu pracy umożliwią pracownikowi zatrudnionemu od co najmniej 6 miesięcy wystąpienie do pracodawcy o poprawę jego sytuacji poprzez np. zmianę umowy, etatu lub rodzaju pracy. Pracodawca będzie musiał uwzględnić wolę pracownika albo wyjaśnić, z jakich powodów nie może jej spełnić. »
Farmakologia jako terapia w leczeniu stomatologicznym
Leczenie schorzeń w obrębie jamy ustnej i twarzoczaszki nie zawsze jest możliwe bez zastosowania różnych leczniczych preparatów czy leków. Ważnym elementem każdej wizyty pacjenta w gabinecie jest badanie obejmujące dokładnie zebrany wywiad ogólnolekarski. »