Poznaj wyjątki, kiedy dopuszczalna jest dokumentacja w formie papierowej
Od 1 stycznia 2021 r. placówki medyczne mają obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej. Wyjątkowo będziesz mógł prowadzić dokumentację medyczną w postaci papierowej, np. gdy warunki organizacyjno-techniczne uniemożliwiają jej prowadzenie w postaci elektronicznej. Jak ten zapis stosować w praktyce? »
Wdrażasz e-dokumentację – jakie zabezpieczenia zastosować
Wdrażając e-dokumentację medyczną, powinieneś opracować i stosować procedurę mającą na celu systematyczną ocenę poziomu ryzyka. Konieczna jest m.in. weryfikacja, czy wdrożone środki są w dalszym ciągu wystarczające, a także czy nie pojawiły się nowe zagrożenia. Co jeszcze należy uwzględnić w tym procesie? »
Jaką formę muszą mieć elementy dokumentacji medycznej
Nowe rozporządzenie o dokumentacji medycznej wprowadza zasadę, że jakikolwiek element dokumentacji medycznej prowadzony w postaci papierowej albo elektronicznej nie może być jednocześnie prowadzony w drugiej z nich. Dotychczas dość powszechną praktyką było to, że wpisy w dokumentacji były wprowadzane raz na papierze, raz w systemie elektronicznym. Jak w praktyce stosować nowe zasady? »
Jak rozróżniać dokumentację medyczną i jak ją łączyć z wersją papierową
W związku z wprowadzeniem elektronicznej postaci dokumentacji medycznej jako podstawowej pojawia się problem związany z tym, jak ją rozróżnić od elektronicznej dokumentacji medycznej, a także jak łączyć ze sobą dokumentację w formie papierowej i elektronicznej. Poznaj możliwe rozwiązania. »