W jaki sposób myć i dezynfekować powierzchnie w gabinecie
Podmioty lecznicze muszą określić szczegółowe zasady dotyczące mycia i dezynfekcji powierzchni, prania i dezynfekcji bielizny, odzieży ochronnej oraz nakładek bawełnianych (mopów) do sprzątania stosowanych w gabinetach lekarskich. Sprawdź, jak zorganizować proces dezynfekcji i mycia powierzchni. »
Wirus SARS-CoV-2 a aktualizacja oceny ryzyka
Czy pracodawca musi ponownie aktualizować ocenę ryzyka zawodowego w zakresie dotyczącym wirusa SARS-CoV-2, jeśli już to zrobił przed wejściem w życie rozporządzenia ministra zdrowia z 11 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szkodliwych czynników biologicznych dla zdrowia w środowisku pracy oraz ochrony zdrowia pracowników zawodowo narażonych na te czynniki? »
COVID-19 wśród personelu – ważne wskazówki
Załóżmy, że pracownik źle się poczuł albo – choć sam się nie przyznaje – wyraźnie widać, że jest chory. Jak ma zareagować pracodawca? Czy może odsunąć pracownika od pracy? Czy może nakazać mu pójście do lekarza lub zmierzenie temperatury? Jak postąpić, gdy pracownik boi się ryzyka zakażenia się COVID-19? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. »
Jak się przygotować do kontroli sanepidu
Dobre przygotowanie się na wizytę sanepidu pozwoli nie tylko na wychwycenie różnych niedociągnięć, które mogłyby ewentualnie wzbudzić zastrzeżenia kontrolujących, lecz także sprawi, że kontrola nie będzie aż tak stresująca i proces wizytacji przebiegnie sprawnie. Jak zatem osiągnąć taki stan? »
Sprawdź, jak długo możesz przechowywać ankiety epidemiologiczne
W związku z wystąpieniem zagrożenia epidemicznego należało wdrożyć wiele procedur, które mają chronić pacjentów przed zarażeniem się wirusem SARS-CoV-2. W większości placówek medycznych wprowadzono więc dokument o nazwie „ankieta epidemiologiczna” czy „wywiad epidemiologiczny”. Określa ona, czy u pacjenta występują objawy sugerujące wystąpienie zakażenia wirusem COVID-19. Pacjenci wypełniają ankiety przed wizytą. Jak długo należy je przechowywać? »
Procedura kontroli procesu sterylizacji gabinetu stomatologicznego
Sterylizacja jest procesem, podczas którego zniszczeniu ulegają wszystkie biopatogeny, a także ich przetrwalniki przy użyciu czynników fizycznych lub chemicznych. Celem procedury jest właściwe dokumentowanie kontroli procesu sterylizacji. Osobą odpowiedzialną za jej stosowanie są pracownicy, zaś nadzorującą - kierownik placówki medycznej i/lub inna osoba przez niego upoważniona. Procedura zawiera załączniki: • Karta maszynowych procesów mycia i dezynfekcji narzędzi• Karta manualnych procesów mycia i dezynfekcji narzędzi • Karta zapisowa pracy sterylizatora
- « pierwsza
- «
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- »
- ostatnia »