Leasing jako zewnętrzne źródło finansowania inwestycji w gabinecie stomatologicznym
Leasing w placówkach stomatologicznych to rozwiązanie nowe, jednak często niedoceniane. Podmioty lecznicze w porównaniu do przedsiębiorstw w innych sektorach gospodarki stosunkowo rzadko korzystają z tej formy finansowania inwestycji w swoich przychodniach, szpitalach, angażując za to spore kwoty z kredytów bankowych. Warto zainteresować się leasingiem, ponieważ nie dość, że może być to tańsza dla firmy forma zakupu urządzenia medycznego czy samochodu, to jeszcze funkcjonowanie na rynku dużej liczby firm leasingowych skutkuje poważnymi obniżkami cen zakupu tych urządzeń, jeśli są one nabywane właśnie w drodze leasingu. »
Kiedy lekarz jest zwolniony z tworzenia PPK
Najmniejsze podmioty zatrudniające, będące mikroprzedsiębiorcami, mogą skorzystać z ustawowego zwolnienia z obowiązku stosowania przepisów ustawy o PPK. Jest to jedyna grupa pracodawców, która ma możliwość całkowitego „wyłączenia się” z procesu tworzenia PPK. Sprawdź, jakie musisz spełnić warunki, aby tak się stało. »
Czy należy opracować ocenę ryzyka dla pracownika na zleceniu
W czasie opracowywania oceny ryzyka zawodowego w zakładzie leczniczym możesz spotkać się z sytuacją, w której pracę świadczy zleceniobiorca. Czy w takiej sytuacji masz obowiązek sporządzić ocenę ryzyka zawodowego dla zleceniobiorcy tak samo, jak dla pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę? »
Jak należycie powinieneś sporządzić wezwanie do zapłaty
Kto może zostać Twoim dłużnikiem? Przedstawiciel handlowy, który pobrał zapłatę za towar, a który potem nie dostarczył go w terminie. Pracownik, który wyrządził szkodę. Pacjent, który zniszczył sprzęt w gabinecie lub zobowiązał się uiścić zapłatę za usługę w późniejszym terminie, a tego nie zrobił. Jak odzyskać swoje pieniądze? »
Jak obsługiwać pacjenta w trudnych sytuacjach
Często zarządzający oczekują od psychologów czy trenerów, aby przygotowali personel: lekarzy, pielęgniarki oraz pracowników rejestracji na trudne sytuacje, np. rozmowy z roszczeniowym pacjentem. Na co zwrócić uwagę, aby taka sytuacja nie skończyła się skargą do Rzecznika Praw Pacjenta? »
Jak skutecznie przypomnieć o sobie, kierując placówką stomatologiczną
Stomatolog, na obecnym etapie pandemii, ma dziś rozmaite wyzwania, zarówno te związane z pacjentami, jak i kierowaniem swoją działalnością, jej rozwojem. Fale pandemii i jej nasilenia często przekładały się w ostatnich miesiącach na rosnące obawy pacjentów przed korzystaniem z gabinetów lekarskich, bez względu na oferowany i komunikowany poziom bezpieczeństwa. »
Podatek dochodowy – czy koronawirus jako siła wyższa pozwala na zaprzestanie jego zapłaty
Koronawirus sparaliżował działanie nie tylko dużych podmiotów, lecz także małych gabinetów lekarskich. Panująca obecnie sytuacja stała się przyczyną kryzysu, którego nie można było przewidzieć. Czy w takiej sytuacji możliwe jest zaprzestanie zapłaty podatków ze względu na siłę wyższą, jaką niewątpliwie jest koronawirus? »
Kontakt z zakażonym – jakie kroki podjąć
Pracownik poinformował pracodawcę, że członek jego rodziny uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19. Dyrektor postanowił odsunąć pracownika od pracy do momentu wykonania badań na obecność koronawirusa. Według jakich zasad usprawiedliwić nieobecność w pracy takiego pracownika? »
Urlop wypoczynkowy w czasie epidemii
W dobie pandemii nie w każdym przypadku udzielisz pracownikowi urlopu zgodnie z pierwotnymi założeniami. W praktyce mogą bowiem wystąpić okoliczności uzasadniające przesunięcie terminu urlopu. Sprawdź, co może być powodem decyzji dotyczącej zmiany planów urlopowych. »
- « pierwsza
- «
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- »
- ostatnia »
Najnowszy numer
Nr 91 - marzec 2025 r.
