Komu nie musisz płacić za swoje istnienie – jak rozpoznać, że ktoś udaje urząd
Niemal wszyscy przedsiębiorcy, w tym gabinety lekarskie, otrzymują pisma od różnych podmiotów o godnie brzmiących nazwach, takich jak Centralna Ewidencja Podmiotów Gospodarki czy też Sądowny Rejestr Przedsiębiorców. Ich cechą wspólną jest zawsze wezwanie do zapłaty określonej kwoty na podany przez nadawców rachunek bankowy. Sprawdź, jak rozpoznać wiadomości, na które nie musisz odpowiadać ani tym bardziej uiszczać jakichkolwiek opłat. »
W papierach pracowniczych musi być porządek
Zarówno klinika zatrudniająca kilkadziesiąt osób, jak też stomatolog, który zawarł umowę o pracę tylko ze swoją asystentką lub recepcjonistką, muszą w identyczny sposób prowadzić dokumentację pracowniczą. Od 2019 r. w tym zakresie zajdą spore zmiany. Skróci się okres przechowywania akt, i będzie je można przechowywać w formie elektronicznej po zeskanowaniu i podpisaniu podpisem elektronicznym. Do tego czasu akta trzeba prowadzić na starych zasadach i warto się do tego przykładać, bo błędy mogą się skończyć sprawą sądową, natomiast zaniechanie prowadzenia akt nawet grzywną. »
Jak ustrzec się przed roszczeniowym pacjentem – poznaj skuteczne wskazówki
Niewłaściwe rozpoznanie jednostki chorobowej czy odmowa wydania pacjentowi dokumentacji medycznej mogą przyczynić się do uznania niewłaściwego działania lekarza, a w dalszej konsekwencji do błędu diagnostycznego. Narazi to gabinet na poniesienie odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych lub praw pacjenta. Jak wobec tego zabezpieczyć przed roszczeniowym pacjentem? »
Jakie warunki musisz spełnić, aby wprowadzić stażystę do gabinetu
Aby uzyskać pełne prawo do wykonywania zawodu dentysty, absolwenci studiów lekarsko-dentystycznych muszą zaliczyć staż podyplomowy. Tobie może się to opłacać. Jeżeli stażysta będzie dokształcany w gabinecie, w którym zamierza podjąć pracę w przyszłości, może on łatwiej zaadaptować się do warunków pracy i procedur obowiązujących w placówce. Również lekarz, który sprawuje opiekę nad stażystami, będzie miał ułatwiony wybór, jeżeli na etapie stażu uzna, że z konkretnym absolwentem pracuje mu się wyjątkowo dobrze. »
Komu higienistka może wystawiać fakturę
Pytanie: Pracuję jako higienistka stomatologiczna na własnej działalności. Czy mogę wystawiać faktury nie lekarzowi stomatologowi, ale lekarzowi kardiologowi zatrudnionemu w gabinecie – mężowi szefowej. W ustawie jest napisane, że pracuję pod nadzorem lekarza stomatologa. »
Jak odliczać VAT od paliwa do samochodu
Pytanie: Oprócz świadczenia zwolnionych od podatku VAT usług leczenia zębów występuje u mnie również sprzedaż opodatkowana podatkiem VAT według stawki 23%. Do obu rodzajów działalności wykorzystuję samochód osobowy. W jakiej części mogę odliczać VAT od paliwa do tego samochodu? »
Jak zostać dentystą dla całej rodziny pacjenta
Odpowiednia obsługa zapewnia lojalność całej grupy pacjentów, również dzieci, które wychowujemy do bycia w przyszłości samodzielnymi klientami. Łatwiej jest kształtować nawyki, znając historię leczenia rodziny i podejście do zdrowia oraz higieny osobistej u rodziców i dziadków. Bazując na dobrych i złych przykładach dbałości o zęby i jamę ustną u najbliższych, możemy też bardziej skutecznie dotrzeć do najmłodszych, dla których codzienna higiena jest często nielubianym obowiązkiem. »
- « pierwsza
- «
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- »
- ostatnia »