Dziecko w gabinecie stomatologicznym – jak rozmawiać z rodzicem o potrzebie regularnych wizyt profilaktycznych
Rodzice odgrywają znaczącą rolę w działaniach profilaktycznych na rzecz zdrowia dzieci, gdyż są drugim – po lekarzach – źródłem wiedzy o zdrowiu jamy ustnej. Co ważne, źródłem mającym ogromny wpływ na postawy prozdrowotne, szczególnie najmłodszych. Powinieneś ich edukować, korygować ich wiedzę i różnymi sposobami próbować wykształcać nawyki systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dzięki temu nie będą mieli pretensji, że ich dziecko ma próchnicę, a Ty zdobędziesz nowych pacjentów. »
Wynajem gabinetu w klinice – czy konieczna jest kasa fiskalna
Pytanie: Prowadzę klinikę stomatologiczną, w której zamierzam udostępnić jedno z pomieszczeń innemu lekarzowi prowadzącemu działalność gospodarczą. Będzie on pracował na moim sprzęcie i materiale. Na koniec miesiąca będzie mi wystawiał fakturę za wykonane przez niego usługi. Czy w tym drugim gabinecie powinna być odrębna kasa fiskalna czy wszystkie usługi powinny być ewidencjonowane na jednej? »
Jak zostać lekarzem dentystą całej rodziny pacjenta i wszystkich jego znajomych
Pacjenci odwiedzają jednak stomatologów rzadko i w palących, nagłych problemach – niełatwo tu zatem planować cykliczność spotkań, szczególnie gdy problem zdrowotny zostanie dość szybko rozwiązany. Jednak to właśnie stomatolodzy mają wyjątkową zdolność budowania długotrwałych relacji z pacjentami, a sprawdzony specjalista nierzadko staje się lekarzem całej rodziny – przez długie lata. »
Praca na etacie oraz prowadzenie gabinetu stomatologicznego – co z ZUS
Pytanie: Jestem zatrudniona w szpitalu na podstawie umowy o pracę na etacie stomatologa. Obecnie chciałabym otworzyć dodatkowo swój prywatny gabinet, gdzie będę świadczyła tylko usługi odpłatne. Na umowę zlecenia będę też chciała zatrudnić rejestratorkę. Czy w tej sytuacji mam obowiązek zgłosić się w ZUS oraz opłacać składki? »
Rozmawiaj ze swoim pacjentem i rozwijaj nowe usługi w swoim gabinecie
Każda placówka ochrony zdrowia, nawet całkiem mała, staje przed wyborem drogi rozwoju. Jedni stawiają na wzrost zatrudnienia fachowców, inni poszerzają infrastrukturę i doposażają gabinety. Oto wskazówki, jak w prosty i tani sposób stworzysz popyt na nowe usługi wśród swoich pacjentów. »
Czy stomatolog prowadzący praktykę indywidualną musi poinformować NFZ o planowanym urlopie
Pytanie: Od kilku lat prowadzę indywidualną praktykę stomatologiczną, przy czym poprzednio świadczyłem tylko usługi odpłatne, a od bieżącego roku mam kontrakt z NFZ. W sierpniu planuję zamknąć gabinet, ponieważ chcę skorzystać z urlopu. Czy muszę o tym powiadomić NFZ? »
Czy właściciel gabinetu odpowiada za wypadek pacjenta w poczekalni
Pytanie: Prowadzę 1-osobowo gabinet stomatologiczny. Ze względu na ograniczone możliwości finansowe o wszystko muszę zadbać sam. Pewnego dnia, kiedy miałem bardzo napięty grafik, zdarzył się wypadek. Starszy pan poślizgnął się na mokrej podłodze w poczekalni, której młody dentysta nie zdążył sprzątnąć, po tym jak innemu pacjentowi wcześniej rozlała się woda. W wyniku tego upadku pacjent złamał nogę. Czy jestem odpowiedzialny za ten wypadek? »
Fartuchy w gabinecie – dlaczego ich zakup nie będzie przychodem dentysty
Poza wypłacanymi wynagrodzeniami, przychodem pracownika czy właściciela gabinetu są także m.in. nieodpłatne świadczenia. Jednak nie każde takie świadczenie musisz opodatkowywać. Wystarczy, że spełnisz pewne warunki. Sprawdź jakie. »
- « pierwsza
- «
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- »
- ostatnia »