E-recepty i e-skierowania od 1 stycznia 2020 roku – jakie obowiązki w grudniu 2019 r.
Internetowe Konto Pacjenta umożliwia korzystanie z e-recepty, e-skierowania, natomiast Platforma Usług Elektronicznych zapewnia dostęp do e-zwolnienia. Dowiedz się, na czym polegają nowe rozwiązania informatyczne i jakie obowiązki w związku z ich wprowadzeniem posiada podmiot wykonujący działalność leczniczą. »
Jak przygotować się do wystawiania e-recept od 1 stycznia 2020 r. – praktyczna instrukcja krok po kroku
Gabinety stomatologiczne powinny zgłosić gotowość podłączenia swoich systemów do Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analiz i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych oraz podłączyć się do niej nie później niż do 31 grudnia 2019 r. Ma to umożliwić wystawianie e-recept od 1 stycznia 2020 r. Sprawdź, jak sprostać nowym wymaganiom. »
Jakie wymierne korzyści daje lekarzom dentystom Platforma P1
Poprawa jakości obsługi pacjentów, elektroniczna obsługa recept, skierowań, a w konsekwencji wsparcie systemu kolejkowego udzielania świadczeń zdrowotnych to korzyści płynące z informatyzacji ochrony zdrowia. Sprawdź, jak włączyć się do projektu Platforma P1, który realizuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. »
E-recepta i e-skierowanie – sprawdź, co zyskasz dzięki informatyzacji
Lekarze i placówki medyczne coraz częściej stosują nowoczesne technologie w wykonywaniu zawodu, niebawem e-recepty i e-skierowania staną się faktem, a pilotaże przynoszą pierwsze pozytywne doświadczenia. Jaki jest stan realizacji informatyzacji i jakie niesie za sobą korzyści? »
Jak się przygotować do wdrożenia e-recept
Dzięki informatyzacji system dystrybucji leków będzie bezpieczniejszy dla pacjentów i bardziej efektywny ekonomicznie. Od początku tego roku stopniowo pacjenci otrzymują e-recepty. Apteki bardzo dobrze przygotowały się do ich przyjmowania, a obecnie do systemu włączają się placówki medyczne. Sprawdź, co zrobić, aby w pełni korzystać z informatyzacji i usprawnić pracę w placówce. »
- « pierwsza
- «
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- »
- ostatnia »
Alert Koronawirus
Pracownik zakażony koronawirusem – przykładowa treść wiadomości przekazywana do stacji sanitarno-epidemiologicznej
W przypadku, gdy u jednego z pracowników pojawiły się objawy zarażenia koronawirusem lub jeśli zostanie potwierdzone, że pracownik został zarażony powiadom powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, zabezpiecz miejsce pracy, podejmij decyzję o sposobie wykonywania pracy przez pracowników. Pamiętaj, że pracodawca nie ma obowiązku skierowania pracownika na badania lekarskie po powrocie do pracy.
Obniżenie wymiaru etatu a podstawa zasiłkowa – przykładowy wzór wniosku o przeliczenie podstawy wymiaru
Podstawa wymiaru świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, przysługujących osobom, o których mowa w art. 31zy13 ustawy antykryzysowej, za okres przed dniem wejścia w życie znowelizowanych przepisów, podlega ponownemu przeliczeniu, jeżeli świadczenie wypłacone na podstawie dotychczasowych regulacji okaże się niższe niż świadczenie ustalone zgodnie z nowymi rozwiązaniami. Przeliczenie podstawy wymiaru świadczeń następuje na wniosek świadczeniobiorcy (zatrudnionego). Sprawdź, jak powinien wyglądać taki wniosek. »
Szczepienia pracowników przeciw grypie mają być nieopodatkowane
Przedstawiciele Ministerstwa Finansów informują o pracach nad przepisami, które wprowadzą zwolnienie od PIT wartości nieodpłatnych świadczeń otrzymanych w okresie obowiązywania stanu epidemii wywołanej wirusem COVID-19, w postaci sfinansowania przez firmę szczepień ochronnych przeciw grypie. Po wejściu w życie rozporządzenia MF w tej sprawie wspomniane świadczenia nie będą podlegać PIT, zaś podatek wcześniej zapłacony zostanie zwrócony podatnikowi (w rozliczeniu rocznym). »