Sprawdź, jak nowe przepisy o opiece zdrowotnej nad uczniami mogą wpłynąć na pracę Twojego gabinetu
Dnia 12 września 2019 r. weszły w życie przepisy ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Jednym z jej celów jest zapewnienie wszystkim uczniom równego dostępu do bezpłatnej opieki stomatologicznej. Realizacja tego celu może przebiegać zarówno poprzez zatrudnienie stomatologa w szkole, jak i nawiązywanie współpracy z prywatnymi gabinetami. Sprawdź, jakie szanse dla lekarzy dentystów wynikają z nowych przepisów oraz jakie wątpliwości budzi w praktyce ich stosowanie. »
Wystawienie e-recepty przez lekarza dentystę będzie prostsze
Najnowsze zmiany, które przygotowało Ministerstwo Zdrowia, dałyby możliwość dalszego uproszczenia procedury wystawiania recept, odnoszą się do obowiązku wskazywania odpłatności leku refundowanego. Na czym zatem będą polegać proponowane zmiany? »
NIK o opiece stomatologicznej w Polsce – zapoznaj się z raportem
W grudniu 2018 roku Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport na temat realizacji zadań przez Narodowy Fundusz Zdrowia w 2017 roku. Zawiera on również informacje o stanie opieki stomatologicznej w Polsce. Sprawdź główne wnioski płynące z tego raportu w szczególności te, które dotyczą opieki stomatologicznej. Na przykładzie kontroli NIK w województwie lubelskim przeanalizuj typowe problemy związane z opieką stomatologiczną. »
W jakim terminie trzeba przystąpić do PPK
Pytanie: Jestem lekarzem dentystą. Prowadzę 1-osobową działalność gospodarczą. Oprócz siebie zatrudniam dwóch specjalistów. Dużo się ostatnio słyszy o PPK. Czy będę miał obowiązek wprowadzenia PPK w swojej firmie? Jeśli tak, to w jakim terminie? Co zrobić, aby móc odprowadzać składki na PPK dla swoich pracowników? »
Zmiany w uprawnieniach rodzicielskich, świadectwach pracy i równym traktowaniu pracowników
Od 7 września 2019 r. zostaną wprowadzone rozwiązania ułatwiające pracownikom realizację przysługujących im uprawnień pracowniczych oraz wzmacniające ich ochronę. Sprawdź, co to oznacza w stosunku do Twoich pracowników. »
- « pierwsza
- «
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- »
- ostatnia »
Alert Koronawirus
Główny Inspektor Sanitarny wyjaśnia, jak minimalizować ryzyko zranień i zakłuć
W Polsce liczba zakłuć i zranień wśród personelu medycznego wciąż jest bardzo duża. Dlaczego tak się dzieje? Co nas gubi – brak procedur, szkoleń, rutyna czy niedostatek nowych technologii? Rozmowa z dr hab. n. med. Jarosławem Pinkasem, Głównym Inspektorem Sanitarnym. »
Stan epidemii – czy przesuwa termin udzielenia urlopu zaległego?
Czy mając na uwadze obowiązujący stan epidemii pracodawca może udzielić pracownikowi, w oparciu o rozwiązanie przewidziane w tarczy antykryzysowej, urlopu zaległego za 2019 r. po dniu 30 września 2020 r., czyli po terminie wskazanym w art. 168 Kodeksu pracy? Poznaj stanowisko eksperta w tej sprawie. »