W jaki sposób możesz ułatwić sobie pracę, stosując w implantologii technikę Speed’s

Urządzenie Speed’s w chirurgii implantów stomatologicznych zapewnia pacjentowi większą pewność i komfort, jak również większą łatwość i wydajność w leczeniu i praktyce chirurgicznej. Pacjenci zauważają różnicę pomiędzy bolesnymi zabiegami chirurgii implantów u swoich znajomych i przyjaciół a swoimi zabiegami, dużo mniej nieprzyjemnymi. Warto sprawdzić zatem tę innowację w swoim gabinecie.

Dlaczego w codziennej praktyce stomatologicznej warto stosować koferdam

Koferdam, inaczej zwany ślinochronem, jest narzędziem, które w niebagatelny sposób poprawia jakość wykonywanej przez lekarza pracy oraz komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Sprawdź jak go założyć i ułatwić swoją pracę.

Przezroczyste szyny szeregujące typu aligner świetną alternatywą dla stałych aparatów

Jest to metoda leczenia ortodontycznego, która u dorosłych pacjentów pozwala korygować wady zgryzu. Daje taką możliwość dzięki serii ruchomych, wykonanych ze specjalnego polimeru, ściśle obejmujących zęby niewidocznych szyn (nakładek, alignerów). Sprawdź, kiedy możesz zaproponować pacjentowi takie leczenie.

Jak powinno wyglądać badanie pacjenta pourazowego w gabinecie stomatologicznym

Gabinet stomatologiczny może być pierwszym miejscem, do którego zgłosi się pacjent po świeżym urazie lub po urazie, do którego doszło kilka dni wcześniej, a został przeoczony. Dlatego bardzo istotne jest, aby znać podstawy badania pacjenta pourazowego.

Jak przeprowadzić rekonstrukcję kości w miejscu po ekstrakcji zęba w przypadku współtowarzyszących mnogich recesji dziąsła

W dobie współczesnej stomatologii możliwe jest wykonanie zaawansowanych procedur rekonstrukcji wyrostka zębodołowego czy też samego zębodołu pod warunkiem odpowiedniej ilości tkanek miękkich w operowanej okolicy. Jest to niezbędne do całkowitego pokrycia rekonstruowanych tkanek płatem śluzówkowo-okostnowym w celu właściwej rewaskularyzacji miejsca biorczego zarówno ze strony łoża biorczego, jak i płata pokrywającego.

Jak bezpiecznie dla struktury tkanek zęba przeprowadzić zabieg wybielania

W ciągu ostatnich lat coraz większa liczba pacjentów wyraża zainteresowanie estetycznymi zabiegami wybielania przebarwionych zębów. Jednak zabiegi takie muszą spełniać przede wszystkim kryterium bezpieczeństwa dla struktury tkanek zęba. A wykonanie zabiegu lege artis jest bezpieczne zarówno dla samych zębów, jak i zdrowia pacjenta. Sprawdź, co możesz zaproponować pacjentowi, który pyta o taki zabieg.

Jak wykorzystać wolny przeszczep nabłonkowo-łącznotkankowy w leczeniu recesji dziąsła

Recesja dziąsła powstaje na skutek dowierzchołkowego przesunięcia brzegu dziąsła poza granicę szkliwno-cementową wraz z odsłonięciem powierzchni korzenia zęba. Ubytkowi tkanki dziąsłowej mogą towarzyszyć ubytki w tkance kostnej i aparacie więzadłowym zęba, dlatego termin „recesja dziąsła” często jest zastępowany pojęciem „recesja przyzębia”. Sprawdź, jak je skutecznie leczyć.

Jak odbudować punkty styku po leczeniu zachowawczym lub protetycznym od strony zęba pacjenta

Jednym z najczęstszych, jeśli nie najczęstszym, z powodów powrotu pacjentów do gabinetu po odbudowie zachowawczej zębów kl. II według Engla jest dyskomfort spowodowany zatrzymywaniem się pokarmów w przestrzeniach międzyzębowych. Prowadzi ono do stanów zapalnych brodawki dziąsłowej i miejscowego krwawienia. Sprawdź, jak odbudować punkt styczny i poprawić komfort pacjenta.

Baner Koronawirus

Najnowszy numer

Nr 87 - listopad 2024 r.

Gabinet stomatologiczny nr 87 4ML0087_page-0001

Dentysta w szkole – czy dzieci mają szanse wyleczyć zęby w placówce

Dostępny w wersji elektronicznej