Badania medycyny pracy w okresie epidemii koronawirusa - najnowsze zmiany
Na mocy zmian do ustawy o COVID-19 na czas epidemii zmianie ulegają przepisy dotyczące profilaktycznych badań lekarskich pracowników. Zmiany te rozwiązują problemy z przeprowadzaniem badań wstępnych, kontrolnych i okresowych pracowników i wystawianiem skierowań na te badania. Oto szczegóły. »
Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas leczenia pacjentów w czasie pandemii
Twój sposób postępowania zależy od tego, czy masz podpisany kontrakt z NFZ. Sprawdź, jaką procedurę wdrożyć w przypadku zawieszenia przyjęć oraz jakie dokumenty wypełniać. Pamiętaj także o tym, aby każdorazowo pacjent przed leczeniem wypełniał stosowne zaświadczenie. »
Telemedycyna w dobie pandemii – jak stosować
W obliczu nowej sytuacji, z jaką mamy obecnie do czynienia, telemedycyna okazuje się środkiem, który może pomóc pacjentom, ale także lekarzom dotrzeć do jak największej liczby osób potrzebujących w tym momencie pomocy niezwiązanej z koronawirusem, tak aby nie narażać siebie, swoich pracowników i samych pacjentów. Jak jednak stosować ten nowatorski (choć nie nowy) sposób udzielania świadczeń zdrowotnych, aby nie naruszać przepisów oraz praw pacjenta? Zadanie jest o tyle trudne, że obecnie nie ma żadnych regulacji w tym zakresie. »
Wskaźniki i stawki aktualne od 1 kwietnia 2020 r.
Od 1 kwietnia 2020 r. zmieniają się wskaźniki i stawki dla pracodawców i przedsiębiorców: wysokość odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu, jakiego pracownik doznał wskutek wypadku przy pracy oraz jakie przysługują członkom rodziny pracownika, który zmarł w wyniku takiego wypadku, wysokość odsetek należnych z tytułu nieprzekazania w terminie składek do OFE, wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego. Sprawdź także aktualną wysokość innych wskaźników. Pobierz bezpłatnego ebooka. »
Koronawirus. Procedury postępowania dla placówek medycznych w przypadku podejrzenia zakażenia
W związku z pojawieniem się koronawirusa w Polsce, kierownicy placówcek medycznych musieli zrewidować procedury postępowania w przypadku choroby zakaźnej. Zgodnie z nimi, gdy dojdzie do podejrzenia infekcji, pacjent jest przewożony do szpitala zakaźnego, a lekarze powiadamiają o takim przypadku wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego i sanepid. Jakie jeszcze działania należy podjąć?
Co się zmieni w zasadach kontroli NFZ
Trwają prace nad nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w zakresie procedury kontroli realizacji umów zawartych między NFZ i świadczeniodawcami. Zmiany najpewniej wejdą w życie w 2019 roku. Sprawdź, co się zmieni.
Jak powinna wyglądać dobra komunikacja w gabinecie stomatologicznym
Skuteczna komunikacja jest podstawą wysokiej jakości praktyki klinicznej i źródłem korzyści zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Dlatego warto wiedzieć, dlaczego warto pracować nad relacją z pacjentem opartą na szacunku dla autonomii pacjenta, dla jego decyzji i wyborów.
Jakie warunki musi spełnić gabinet lekarski
Projektowanie gabinetów lekarskich i dentystycznych musi odbywać się z poszanowaniem obowiązujących norm prawnych. Powinno również być krokiem do zapewnienia jak najlepszych warunków dla pacjentów. Norma to jednak tylko minimum. Dowiedz się, co zrobić, aby gabinet stał się miejscem naprawdę przyjaznym.
- « pierwsza
- «
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- »
- ostatnia »