Rozwijaj swoje umiejętności i poszerzaj kompetencje! Skorzystaj ze szkoleń online z certyfikatami!
Dodatkowo każde szkolenie - 30% z kodem ZAB30. Odbudowa estetyczna zębów przednich za pomocą indeksu silikonowego Poznasz technikę wykonania odbudowy estetycznej materiałem kompozytowym oraz zabezpieczysz się przed niezadowoleniem pacjenta, dzięki zwiększonej trwałości i precyzji odbudowy. Sprawdź szczegóły kliknij tutaj Leczenie kanałowe pod mikroskopem Dowiesz się, jakie techniki stosować przy opracowywaniu kanału ręcznie i maszynowo. Sprawdź szczegóły kliknij tutaj Wypełnienie ubytku wkładami z włókna szklanego Poznasz zasady poprawnego umieszczenia włókna i prawidłowego zacementowania. Sprawdź szczegóły. kliknij tutaj Pamiętaj, żeby wykorzystać swój kod rabatowy: ZAB30 Bądź profesjonalistą i wykorzystaj czas przestoju spowodowanego koronawirusem! »
Numer telefonu NFZ dla lekarzy w związku z koronawirusem SARS-COV-2
Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnia personelowi medycznemu numer telefonu, pod którym będzie można zgłosić informacje o nieprawidłowościach związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych wobec pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem. To odpowiedź na apel samych lekarzy, którzy sygnalizowali przypadki niestosowania obowiązujących procedur w podmiotach leczniczych. Pomysł powstał przy współpracy z Naczelną Izbą Lekarską oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym. Od 2 kwietnia pod numerem (22) 574 99 03, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00 m.in. lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni będą mogli zgłaszać sygnały dotyczące nieprawidłowości związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych wobec pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem. Wszystkie zgłoszenia będą analizowane i wyjaśniane w ścisłej współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Ministerstwem Zdrowia. »
Od 31 marca 2020 r. nie funkcjonują dentobusy i opieka stomatologiczna nad uczniami
W okresie od dnia 31 marca 2020 r. do odwołania wstrzymuje się: udzielanie świadczenia zdrowotnego z zakresu leczenia stomatologicznego w pojazdach (dentobusach), z wyjątkiem świadczeń udzielanych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, przez podmioty wykonujące działalność leczniczą wpisane do wykazu, o którym mowa w art. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374); sprawowania opieki stomatologicznej w rozumieniu ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U. poz. 1078). Podstawa prawna par. 10 ust. 4 i 5 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 566) »
Tarcza antykryzysowa wprowadza nowe terminy w gospodarce odpadami
W dobie zagrożenia epidemiologicznego uchwalono ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych wraz z jej nowelizacją. Na mocy ustawy antykryzysowej obowiązują nowe terminy dotyczące prowadzenia gospodarki odpadami w gabinecie stomatologicznym. Otóż ewidencję odpadów w formie papierowej (lub elektronicznej poza BDO) możesz prowadzić do 31 grudnia 2020 r. Dokumenty związane z ewidencją odpadów, prowadzone w 2020 r. musisz prowadzić w BDO, nawet jeśli istnieje możliwość sporządzenia początkowo wersji papierowych (dla dokumentów wytworzonych do końca 2020 r. Każdy taki dokument musi się bowiem znaleźć w BDO do 31 stycznia 2021 r. Ponadto zustawy wynika, że: świadczeń opieki zdrowotnej wykonywanych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, udzielają podmioty wykonujące działalność leczniczą wpisane do wykazu opracowywanego przez właściwego miejscowo dyrektora oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (wykaz podlega ogłoszeniu w wojewódzkim dzienniku urzędowym); do gospodarowania odpadami medycznymi o właściwościach zakaźnych, wytworzonych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, nie stosuje się m.in. przepisów ustawy o odpadach w zakresie warunków transportu odpadów, zbierania odpadów lub ich unieszkodliwiania; Prezes Rady Ministrów może, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, wydawać polecenia obowiązujące m.in. przedsiębiorców; Główny Inspektor Sanitarny lub upoważniony inspektor wojewódzki może nakładać m.in. na gabinety obowiązek podjęcia wskazanych przez niego czynności zapobiegawczych lub kontrolnych, czy też innych form współpracy z administracją publiczną oraz wydawać zalecenia dotyczące sposobu wykonania nałożonych zadań (są to zmiany wprowadzone ww. ustawą do ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej); W związku z powyższym teoretycznie można w okresie zagrożenia epidemiologicznego przejściowo nakazać zmianę obowiązującego sposobu gospodarowania odpadami. Dlatego też musisz mieć na uwadze zarówno publiczne ogłoszenia, jak i indywidualne polecenia skierowane do podmiotów wykonujących działalność leczniczą. »
Jak uzyskać zwolnienie z opłacania składek na ZUS za okres marzec – maj 2020 r.
Płatnik składek, który na 29 lutego 2020 r. zgłosił do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 ubezpieczonych, zostanie zwolniony z obowiązku opłacenia nieopłaconych należności z tytułu składek należnych za okres od 1 marca 2020 r. do 31 maja 2020 r., wykazanych w deklaracjach rozliczeniowych złożonych za ten okres. Warunkiem jest, aby był zgłoszony jako płatnik składek przed dniem 1 lutego 2020 r. I oczywiście musi złożyć stosowny wniosek. Sprawdź, jak skorzystać z tego zwolnienia. »
- « pierwsza
- «
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- »
- ostatnia »