Sprawdź, czy zaliczki na PIT za kwiecień możesz przekazać do 1 czerwca 2020 r.
Firmy, które poniosły negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19, mogą wpłacić zaliczki na podatek dochodowy od wynagrodzeń pracowników za marzec i kwiecień br. do 1 czerwca 2020 r. Jednak aby skorzystać z jego przesunięcia, firma musi spełniać określone przepisami warunki. Dowiedz się, jakie. »
Tarcza 4.0: Urlop zaległy – jednostronnie i bez względu na 30 września
Rząd przyjął kolejną odsłonę tarczy antykryzysowej, która zakłada m.in. zniesienie obowiązku wykorzystania w okresie epidemii urlopu zaległego do dnia 30 września. W pakiecie przewidziano także m.in. doprecyzowanie zasad wykonywania pracy zdalnej, a także zmiany w zakresie realizacji obowiązków związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych. Sprawdź szczegóły. »
RZS-P – Wniosek płatnika składek o zwrot nienależnie opłaconych składek
Płatnik, który złożył wniosek o zwolnienie ze składek za kwiecień i maj – jeżeli składki te zostały już przez niego opłacone – może wystąpić do ZUS o zwrot nadpłaconych środków. Wniosek w tym celu należy złożyć elektronicznie, przez PUE ZUS (Platformę Usług Elektronicznych, udostępnioną przez ZUS), na formularzu EZS-P, albo przekazać w postaci papierowej, pocztą lub osobiście w placówce ZUS, korzystając z formularza RZS-P.
Wzór wniosku o zwiększenie kwoty wolnej od potrąceń na podstawie art. 52 tarczy antykryzysowej 3.0
Kwoty wolne od potrąceń ulegają zwiększeniu o 25% na każdego nieosiągającego dochodu członka rodziny, którego pracownik ma na utrzymaniu w sytuacji, gdy z powodu pandemii pracownikowi zostało obniżone wynagrodzenie lub członek rodziny pracownika utracił źródło dochodu. Niestety przepisy nie wskazują, w jaki sposób zakład pracy ma ustalać uprawnienie pracownika do korzystania z szerszej ochrony przed potrąceniami. Najlepszym rozwiązaniem będzie pobieranie od zatrudnionych oświadczeń o liczbie nieosiągających dochodów członków ich rodziny, których mają oni na utrzymaniu.
Wypełnij krótką ankietę i pobierz ebook "Prawa pacjenta w dobie koronawirusa"
Szanowni Państwo, zwracamy się do Państwa z prośbą wypełnienia krótkiej ankiety, która pozwoli nam poznać Państwa potrzeby w kontekście funkcjonowania placówki medycznej, a COVID-19. Ankieta jest anonimowa i zajmie 3 minuty. Po wypełnieniu ankiety mogą Państwo pobrać bezpłatnie e-poradnik "Prawa Pacjenta w dobie koronawirusa E-PORADNIK DLA PLACÓWEK MEDYCZNYCH". Dziękujemy! Wypełnij ankietę. »
Umowa pożyczki o numerze tożsamym z numerem złożonego wniosku na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy
Z pożyczki mogą skorzystać mikroprzedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro), którzy prowadzili działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r. w celu pokrycia bieżących kosztów prowadzenia tej działalności. O pożyczkę mogą ubiegać się także mikroprzedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają i nigdy nie zatrudniali pracowników.
Instrukcja składania wniosku o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy przez osoby niezalogowane
Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r., możesz zwrócić się z „Wnioskiem o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy”.
Co można zrobić w przypadku zaległości w opłacaniu składek do ZUS
Na swojej stronie internetowej ZUS podał schematy postępowania, jak skorzystać z tarczy antykryzysowej i innych rozwiązań oferowanych przez ZUS. Sprawdź szczegóły. Jak postępować w przypadku gdy zaległość dotyczy tylko roku 2020? Jak postępować, gdy zaległości wobec ZUS dotyczą 2 lat – roku 2019 i 2020? »
- « pierwsza
- «
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- »
- ostatnia »