e-recepty

Numer 28 Grudzień 2019 r.

Podmioty wykonujące działalność leczniczą, w tym gabinety stomatologiczne, powinny zgłosić gotowość podłączenia swoich systemów do Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analiz i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych, oraz podłączyć się do niej nie później niż do 31 grudnia 2019 r. Sprawdź, jak sprostać nowym wymaganiom. Pamiętaj: każdy lekarz dentysta musi podłączyć się do systemu P-1. To właśnie on stanowi podstawę do wdrożenia systemu elektronicznych recept i skierowań. Gabinet stomatologiczny może złożyć wniosek o podłączenie do systemu P-1, jeżeli:

  • posiada aktywne konto w RPWDL (https://rpwdl.csioz.gov.pl/) oraz
  • posiada pliki .CSR z żądaniem wygenerowania certyfikatów WSS i TLS.

Szczegóły znajdziesz w tym numerze a także w numerze specjalnym, który otrzymasz w grudniu, Sprawdź, jak:

  • pobrać generator i wygenerować pliki .csr,
  • jak złożyć wniosek przez RPWDL,
  • jak odzyskiwać hasło lub login,
  • jak pobrać wygenerowany certyfikat,
  • jak wygenerować prywatny certyfikat.

Kontakt z pacjentem może sprawnie przebiegać przy wykorzystaniu takich środków komunikacji, jak smartfon czy też e-mail – pod warunkiem że w odpowiedni sposób zabezpieczysz dane osobowe swojego pacjenta. Skorzystaj z praktycznych wskazówek naszego eksperta. Dzięki temu nie narazisz się na kary uodo oraz zoptymalizujesz wydatki. Warto pamiętać, że w ostatecznym rozrachunku gabinet powinien przynosić lekarzowi korzyści finansowe.

PS Jeśli masz problem prawny, skonsultuj go z naszym ekspertem. Wyślij pytania na adres redakcji: [email protected] bądź zadzwoń pod numer 22 518 29 35, podaj PIN 1263 i nagraj pytanie oraz e-mail, na który mamy wysłać odpowiedź na Twoje pytanie prawne. Każdemu Czytelnikowi przekażemy gotowe rozwiązanie.

wiper-pixel