• WSZYSTKIE
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017

Numer 30 Luty 2020 r.

Dodano: 30 stycznia 2020

Od 8 stycznia 2020 roku recepty obowiązkowo są wystawiane w postaci elektronicznej. Jednak w praktyce okazuje się, że system ten nie jest wolny od wad, a problematyczne staje się nawet określenie ważności recepty wystawionej w formie elektronicznej. Sprawdź, jak długo zachowuje ważność recepta wystawiona w formie elektronicznej.

Resort zdrowia od 1 lipca 2020 r. zamierza wprowadzić kary za niepodłączenie się do systemu P1. Dla lekarza dentysty jest to 1.000 zł. Obowiązek podłączenia się do tego systemu wiąże się z koniecznością wystawiania recept i skierowań w postaci elektronicznej (str. 7).

Nowe zasady prowadzenia dokumentacji medycznej mają promować spójne, całościowe rozwiązania informatyczne i wyeliminować nieefektywne praktyki tworzenia jednego dokumentu w wielu postaciach. Na str. 8 poznasz szczegóły projektu zmian.

Gdy mamy już podstawę prawną do tego, aby na stałe komunikować się z pacjentem, wykorzystując podany przez niego adres e-mail, wówczas pojawiają się nowe problemy natury praktycznej. Jak należy bowiem postępować, gdy pacjent wysyła do nas wiadomość z innego adresu e-mail niż ten, który podał przy pierwszej wizycie? Poza tym, czy mamy prawo do tego, aby przechowywać adresy elektroniczne i wiadomości e-mail pacjentów bezterminowo?

PS Jeśli masz problem prawny, skonsultuj go z naszym ekspertem. Wyślij pytania na adres redakcji: [email protected] bądź zadzwoń pod numer 22 518 29 35, podaj PIN 1932 i nagraj pytanie oraz e-mail, na który mamy wysłać odpowiedź na Twoje pytanie prawne. Każdemu Czytelnikowi przekażemy gotowe rozwiązanie.

Pozostało jeszcze 50 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Aktualny numer nie jest dostępny w ramach twojej prenumeraty

Przejdź do Mojej Strefy i sprawdź swoje wydania

Moja strefa »

Chcesz mieć dostęp do tego wydania?

Poznaj ofertę – kliknij w poniższy guzik lub zadzwoń 22 518 29 29

Poznaj ofertę »
wiper-pixel