Minister zdrowia podpisał rozporządzenie o płacach lekarzy rezydentów

Dodano: 21 września 2018

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenie w sprawie płac lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne w ramach rezydentury. Rozwiązania będą obowiązywać z mocą wsteczną od 1 lipca.

Wysokość miesięcznego zasadniczego wynagrodzenia lekarzy i stomatologów odbywających specjalizację w trybie rezydentury będzie zależna od dziedziny medycyny i od okresu specjalizacji. Lekarz odbywający rezydenturę w dziedzinie nieokreślanej jako priorytetowa otrzyma miesięczne 4 tys. zł brutto wynagrodzenia, a w dziedzinie określanej jako priorytetowa – 4,7 tys. zł. Wynagrodzenia te wzrosną od trzeciego roku rezydentury o 500 zł brutto dla specjalizacji określanych jako niepriorytetowe i o 600 zł brutto dla specjalizacji określanych jako priorytetowe – wyniosą wtedy odpowiednio 4,5 tys. zł i 5,3 tys. zł.

Na liście specjalizacji priorytetowych znalazły się m.in. anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia onkologiczna, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, hematologia, geriatria i kardiologia dziecięca.

Pozostało jeszcze 51 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Aktualny numer nie jest dostępny w ramach twojej prenumeraty

Przejdź do Mojej Strefy i sprawdź swoje wydania

Moja strefa »

Chcesz mieć dostęp do tego wydania?

Poznaj ofertę – kliknij w poniższy guzik lub zadzwoń 22 518 29 29

Poznaj ofertę »

Najnowszy numer

Nr 10 specjalny - Styczeń - Marzec 2021 r.

Gabinet stomatologiczny nr specjalny 10 5ML0010

Jak udostępniać dokumentację medyczną w dobie pandemii

Dostępny w wersji elektronicznej