• WSZYSTKIE
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017

Wdrożyłeś e-dokumentację – co musisz zmienić w procedurach ochrony danych osobowych

/appFiles/site_143/images/autor/VtLpAvai4sCNxPZ.jpeg

Autor: Agnieszka Sztuwe

Dodano: 25 października 2019
Wdrożyłeś e-dokumentację – co musisz zmienić w procedurach ochrony danych osobowych

Ze względu na obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej w odniesieniu do niektórych dokumentów, będziesz musiał ponownie zweryfikować procedury przetwarzania danych osobowych w placówce, przychodni lub gabinecie. Sprawdź, co musisz dostosować, uwzględniając na nowy sposób przetwarzania danych osobowych w formie elektronicznej.

Przed wprowadzeniem e-dokumentacji w placówce medycznej masz obowiązek zgłoszenia gotowości podłączenia swoich systemów do Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych: w odniesieniu do skierowań: nie później niż do 30 czerwca 2019 r., a w odniesieniu do wymiany e-dokumentacji określonej w rozporządzeniu ministra zdrowia: nie później niż do 31 grudnia 2019 r.

Obecnie mamy trzy dokumenty wykorzystywane w placówkach medycznych, które należy obligatoryjnie stosować w formie elektronicznej od 1 stycznia 2019 r. Są to karta informacyjna leczenia szpitalnego, karta odmowy przyjęcia do szpitala i informacja pisemna lekarza specjalisty dla lekarza kierującego. Co należy zmienić w procedurach ochrony przetwarzania danych osobowych w związku z RODO po wdrożeniu e-dokumentacji?

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Aktualny numer nie jest dostępny w ramach twojej prenumeraty

Przejdź do Mojej Strefy i sprawdź swoje wydania

Moja strefa »

Chcesz mieć dostęp do tego wydania?

Poznaj ofertę – kliknij w poniższy guzik lub zadzwoń 22 518 29 29

Poznaj ofertę »
wiper-pixel